Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Örgü , Tekstil ve Dokuma Giysiler

Bu bölümde çeşitli örgü işleri ve hızlı şekilde tekstil ürünleri hazırlamak için gerekli bilgileri bulabilirsiniz. Kumaş boyamadan örme Etek ve Hırka hazırlamaya kadar çok çeşitli konular bu bölümdedir.


Elyaf kumaş boyama yöntemi 1

Tekstil, yaşamımızda öyle geniş bir dünyadır ki, nereye bakarsak bakalım, ne kullanırsak kullanalım bir tekstil ürünü ile karşılaşmamak neredeyse mümkün değildir. Terbiyeci olan bir kişi, doğada gördüğü tüm renk ve renk efektini liflere yansıtabilmesi mümkün olduğundan bu yaptığı çalışmadan çok büyük haz alır. Gökyüzünün ve denizlerin maviliğini, ağaç ve bitkilerin değişen yeşil tonlarını, hayvanların göz alıcı renklerini, çiçeklerin bin bir renkteki görüntülerini ilham alarak, tekstil mamullerine uygulayarak renklenmesini sağlamak ne kadar da güzel bir duygudur. O duyguyu, derslerden öğreneceğiniz bilgiler doğrultusunda çok fazla olarak yaşayabilirsiniz. Bu ders ile doğadan elde edilen liflerle, kimyasal yollardan elde edilen liflerin karışımı sonucu elde edilen yeni bir mamulün nasıl boyandığını öğrenip uygulayabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler