Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Çocuk Gelişimi

Çocuk gelişimi ve Çocuk eğitimi hakkında dökümanlar. Çocuk bakımı, çocuklarda zihinsel gelişim, engelli çocuklar ve eğitimleri. Çocuklar için etkinlikler, doğa ve fen etkinlikleri. Çocuklar için eğlence, kuklalar , müzik, oyun etkinlikleri.


Çocuk etkinlikleri

Çocuk etkinlikleri, okul öncesi eğitim kurumlarında bir gün içinde uygulanan ve çocuğun bütün gelişim alanlarını destekleyen tüm etkinlikleri kapsamaktadır. Eğitimdeki bütünlük ilkesi göz önünde bulundurulursa çocuk etkinlikleri çocuğun her yönden gelişmesine imkân tanıyan ve onu tüm yönleriyle geleceğe hazırlayan etkinliklerdir. Çocuk etkinliklerine, çocuğun okul öncesi eğitimi programında yer alan tüm amaç ve kazanımları kazandığı etkinlikler de denebilir. Çocuğun birçok yönü (yaratıcılık, paylaşma, duygusal rahatlama, araştırma-soruşturma, merak, dili etkin bir şekilde kullanma, yorum yapabilme, bedenini etkili bir şekilde kullanabilme vb.) bu etkinlikler sırasında gelişmektedir. Çocuk etkinlikleri tek başına düşünülemez, her biri birbirini tamamlar niteliktedir ve her birinin çocuğun farklı yönlerini geliştiren özellikleri vardır. Okul öncesi eğitimde yer alan çocuk etkinlikleri kapsamında sanat etkinlikleri, Türkçe dil etkinlikleri, oyun etkinlikleri, müzik etkinlikleri, fen ve doğa etkinlikleri, okuma yazmaya hazırlık çalışmaları yer almaktadır. Okul öncesi eğitim programı bu etkinlikler kapsamında yapılmaktadır. Bu derste çocukların yaş ve gelişim özelliklerine uygun etkinlikleri tanıyarak seçebileceksiniz. Ayrıca bu etkinliği hazırlayabilecek ve çocuklara uygulayabilme becerisi elde edeceksiniz. Verilen örnek etkinlik ve araç gereç rehberliğinde uygun etkinlik seçmek, yaratıcılığınızı kullanarak, hazırlayabilmek ve uygulayabilmek için yeni bilgi ve beceriler kazanacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır