Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Freze, CNC, Torna, Cad-Cam ve Makine Bilgisi

Bu bölümde çeşitli Makine bölümlerine ait programlar ve makinelerin kullanımı için teknik bilgi bulacaksınız. cad/cam programlarının kullanımından endüstriyel birçok makine kullanımına kadar kapsamlı bilgi verilmiştir. Bilgisayarla CAD katı modelleme çizimi, freze ve torna tezgahları kullanımı. Metal ve mermer işlemede kullanılan teknikler. Plastik Enjeksiyon ve Metal enjeksiyon kalıpları çıkarılması.


CNC Epoksi Modelleme 2

Çok hızlı şekilde gelişen dünya teknolojisi, sanayi sektörünün bir çok bölümüne yeni ürünler ve beraberinde de kolaylık getirmiştir. Bu yeni ürünlerden en çok kullanılanları plastik malzemelerdir. Günlük hayatımızda sık rastladığımız epoksi malzemeler; kolay şekillendirilebilmesi, seri üretiminin sağlanması, malzeme artığının az olması, düşük çekme özelliği, işçilik ve parça maliyetinin düşük olması sebebiyle plastik malzemeler içinde en çok tercih edilenlerdendir. Günümüzde çeliğe alternatif malzemedir. Uzun kullanım süreleri ve seri üretime uygun olması sebebiyle modelcilikte çok tercih edilen epoksi malzemeler ile hem zaman, hem de maliyetten tasarruf edebilmenin mümkün olması ve modelleme çoğaltmanın seri olması bu dersin önemini artırmaktadır. Bu dersi tamamladığınızda seri üretim alanında faaliyet gösteren işletmelerde tercih edilen kalifiye bir eleman olacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler