Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Çiçek ve Bahçe

Çiçek yetiştirmek ve Bahçe bitkileri hakkında her türlü bilgiyi bu bölümde bulabilirsiniz. Siz de çiçekleri seviyorsanız her türlü çiçek hakkında detaylı bilgileri PDF şeklinde indirin ve internete muhtaç olmadan uzun uzun okuyun.


Çiçek ve Bahçe için çevre koşulları

Biliyorsunuz bütün canlılar kendilerine en uygun ortamlarda yaşarlar. Canlıların herhangi bir nedenle ortamları şartları bozulursa yaşayamazlar Her canlının çevre koşulları farklıdır. Bir canlının üreyebilmesi, içinde bulunduğu koşullarla yakından ilgilidir. Her canlı, neslinin devamını sağlamak ister. İnsanlar var olduğundan beri bitkilerle iç içe yaşamışlardır. Önceleri bitkileri sadece beslenmek amacıyla kullanmışlardır. Daha sonra giyim, ilaç gibi başka ihtiyaçlarını karşılamak için de bitkilerden faydalanmışlardır. Bu da bitkilere olan ihtiyacı artırdığı için üretim yöntemlerini ön plana çıkarmıştır. Tarih içinde insanoğlu öyle sistemler geliştirmiştir ki istediği çevre koşullarını kendi düzenleyebilmektedir. Artık domates yemek için yaz mevsiminin gelmesini beklemiyoruz. Ülkemizde yetişmesi zor olan bitkileri bile seralarda yetiştirebiliyoruz. Bir bitkinin yetiştirilebilmesi için hangi çevre koşullarına ihtiyacı olduğunu biliyorsak, o çevre koşullarını düzenleyebiliriz. Bitkinin sıcaklık, nem ve ışık gibi ihtiyaçlarını yöntemlerle sağlayabiliyoruz. Artık açık alanda bile bitkileri dondan koruyabiliyoruz. Sıcak havalarda kurumasını önlemek için suni yağmur yağdırabiliyoruz. Siz de bu dersteki bilgileri öğrendiğinizde bitkiler için en uygun çevre koşullarını sağlayabileceksiniz. Başarılar diliyorum.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler