Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Çiçek ve Bahçe

Çiçek yetiştirmek ve Bahçe bitkileri hakkında her türlü bilgiyi bu bölümde bulabilirsiniz. Siz de çiçekleri seviyorsanız her türlü çiçek hakkında detaylı bilgileri PDF şeklinde indirin ve internete muhtaç olmadan uzun uzun okuyun.


Çiçekler ve sarmaşıklar

Dış mekân bitkileri, bitkiler dünyasının bir parçasıdır. Adından da anlaşılacağı gibi dış ortamlarda yaşayan ve dış çevreyi güzelleştirmekte kullanılan bitkilerdir. Ancak bitkiler dünyasında o kadar çok dış mekân bitkisi vardır ki bu bitkileri sınıflandırma yoluna gidilmiştir. Yapraklı ağaçlar, iğne yapraklı ağaçlar, ağaççık ve çalılar, sarılıcı-tırmanıcılar ve yer örtücüleri bunlara örnek olarak verebiliriz. Siz bu ders de sarılıcı ve tırmanıcı bitkileri öğreneceksiniz. Sarılıcı ve tırmanıcı bitkiler sarmaşıklar olarak da bilinir. Sarmaşıklar duvarları, pergolaları, büyük bahçe kapılarını, geçitleri, estetik olmayan her yeri örtmek için kullanılır. Aynı zamanda ağ örgü ya da parmaklıkların üstünde yeşil duvar oluşturmak, özellikle şehirlerde, çit için ibrelilerin ya da çalıların kullanımı için yeterli yer olmadığı durumlarda sarmaşıklar tek seçenektir. Sarmaşıkların bazı tür ve varyeteleri ise çim yetiştirmenin imkânsız olduğu toprakları örtmek için örtücü bitki olarak da kullanılır. Sarmaşıklar ev duvarlarının sarılmasında da kullanılır. Bazı kimseler tarafından duvara zarar verdiği söylense de duvarın nemini aldığı için oldukça yararlıdır. Ancak köklerin büyümesini dikkate alıp, yağmur oluklarına ve çatılara yayılmasını engellemek için budanması gerekir. İşte bu ders ile sarılıcı ve tırmanıcı bitkilerin özelliklerini öğrenip uygun alanlarda bunları rahatlıkla kullanabileceksiniz. Başarılı olmanız dileğiyle…

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler