Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Olta ve Balıkçılık

Bu bölümde iyi bir balıkçı olmak için ihtiyacınız olan her türlü bilgiyi bulacaksınız. olta çeşitleri, balık çeşitleri, ağ kullanımı, tekneler hakkında genel bilgi. Sizde deniz sevdalısı iseniz bu bölümdeki olta ve ağ bilgilerini seveceksiniz.


Gemide acil yardım, boğulmalarda müdahale

Deniz, göl, nehir gibi deniz araçlarının işleyebildiği ortamlarda tüm tedbirlere rağmen kazalar olabilmektedir. Bu durum hiçbir deniz adamının ya da gemi adamının istemediği sonuçlar olsa da kazadan en az hasar ve kayıpla kurtulmak amacımız olmalıdır. Kazadan en az zarar ve kayıpla kurtulmak için deniz aracında size verilen acil durum görev dağılım cetveline kesinlikle uyarak can yeleğinizi kuşanıp sonra, deniz aracını terk etmeniz gerekir. Deniz aracını terk edip kendi güvenliğinizi sağladıktan sonra diğer kazazedelere yardımcı olmayı düşüneceksinizdir. Bu durumda ne kendinizi ne de diğer kazazedeleri tehlikeye atıp yardımcı olmanız gereklidir. Burada edineceğiniz bilgilerle deniz aracını terk ettikten sonra şuurlu ya da şuursuz kazazedeye suda uygun şekilde yaklaşabilecek, suda yardım amaçlı müdahalede bulunabilecek kazazedeyi tehlike ortamından uzaklaştırarak civardaki can kurtarma araçlarına ya da güvenli bölgeye taşıyabileceksiniz. Bu bilgiler, size, aynı zamanda zor durumda kalmış başka deniz aracı kazazedelerine de yardım olanağı verecektir.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler