Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Medikal Cihaz bakımı ve Kullanımı

Bu bölümde medikal cihazların bakımı ve medical cihazlarda kullanım sırasında dikkat edilmesi gereken konular verilecektir. Sizde sağlık sektöründe çalışıyorsanız özellikle elektronik medikal cihazların kullanımı için ihtiyacınız olan bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.


Biolojik işaretler ve Analog Devreler

Teknoloji, hızlı sanayileşmenin, ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmanın en önemli unsurudur. Biyomedikal cihaz teknolojinin bize sağladığı cihazların temlinde sinyal işleme ve yorumlama vardır. Herhangi bir objeden alınan sinyaller bu cihazlarda uygun şekilde işlendikten sonra kullanıcıya iletilmektedir. İlk bakışta çok karmaşık olarak görülen bu işlem aslında elektronik açıdan çok basit olmaktadır. Sinyali yeterli seviyeye yükseltme, uygun filtrelerden geçirme ve gerekirse tekrar yükseltme şeklinde bir sinyal işleme işlemi gerçekleşir. Burada önemli olan uygun filtreleme işlemlerini yapmaktır. Bu dersin içeriğinde anlatılan konularda size sinyal işleme yöntemleri ve biyomedikal cihazlardan birçok cihazın nasıl çalıştığı hakkında bilgi verilecektir. Sizler de bu dersi aldıktan sonra biyomedikal cihazların sinyalleri nasıl algıladıklarını kavrayabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır