Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Turizm, Eğlence Tesisleri ve Hizmetler

Bu bölümde Turizm işletmeciliği yapmayı planlayan ve hizmet sektöründe çalışacak kişiler için faydalı bilgiler bulabilirsiniz. Masaj, eğlence aktiviteleri, Sunum, oyunlar vb. birçok konuyu bu bölümde bulabilirsiniz.


Bireysel Sporlar, Beden Aktiviteleri

Spor, toplum yaşama çok değişik yollardan girmiştir. Gerek basın- yayın organlarının spora yaklaşımı, gerekse insanların stresten kurtulma, vücutlarını formda tutma çabaları ve hepsinin ötesinde, sporda kazanılan uluslararası başarılar, toplumun günlük yaşamında ve moral düzeyinde sporu önemli hale getirmiş, spora güncel bir boyut kazandırmıştır. Sporun insan ruh ve beden sağlığına olan olumlu katkıları bilinmektedir; sosyalleşme, kendine güven, iyi ilişkiler kurma gibi önemli rolleri vardır. Gerçekten, özellikle genç neslin yapıcı ve yaratıcı olmasında, sosyal kaynaşma ve millî dayanışmanın sağlanması açısından da sporun sosyal ve kültürel kalkınmaya katkısı olduğuna şüphe yoktur. Bu dersle; eğlence hizmetleri departmanında bireysel sporların uygulama sürecini öğrenecek, bireysel sporları uluslararası kurallara ve tekniğine uygun bir şekilde sergileyebilecek materyalleri ve onların özellikleri kavrayabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır