Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Olta ve Balıkçılık

Bu bölümde iyi bir balıkçı olmak için ihtiyacınız olan her türlü bilgiyi bulacaksınız. olta çeşitleri, balık çeşitleri, ağ kullanımı, tekneler hakkında genel bilgi. Sizde deniz sevdalısı iseniz bu bölümdeki olta ve ağ bilgilerini seveceksiniz.


Serpme ile balık yakalamak

Kapama avcılığı grubunda incelenen serpme avcılığı, çoğunlukla sportif amaçla yapılan basit avcılık metodlarından birisidir. Serpme avcılığı sığ suda, derin suların yüzeyinde seyrek olarak da derin suların dip bölgelerinde yapılmaktadır. Donatım maliyeti çok düşük olmakla birlikte kısa zamanda çok miktarda balık avlama imkânından yoksun olduğu için ekonomik bir avcılık yöntemi değildir. Günümüzde bu ağlar genellikle elde örülmekte kurşun yaka ve çekme ipinin donatımı sonradan yapılmaktadır. Kumaş halindeki ağlardan parça kesip birleştirmek suretiyle yapılabildiği gibi amaca uygun olarak farklı şekillerde de donatılabilirler. Serpme avcılığında ağı atan kişinin ustalığının avcılığın verimi üzerinde çok önemli bir yeri vardır. Bu ders sayesinde avcılığı yapılacak balık türüne ve avcılık yapılacak suyun özelliklerine göre tekniğine uygun olarak serpme ağı donatabilecek ve koşullara uygun atış yöntemlerini kullanarak serpme ağı ile balık avcılığı yapabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

burhan19601907@hotmaıl.co balık agları

ermenıstandan yazıyorum balık agı almak ıstıyorum

05-07-2013 12:08

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Öneriler
    Diğer Dersler