Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Olta ve Balıkçılık

Bu bölümde iyi bir balıkçı olmak için ihtiyacınız olan her türlü bilgiyi bulacaksınız. olta çeşitleri, balık çeşitleri, ağ kullanımı, tekneler hakkında genel bilgi. Sizde deniz sevdalısı iseniz bu bölümdeki olta ve ağ bilgilerini seveceksiniz.


Balık gırgır ağı çeşitleri ve kullanımı

Su ürünleri istihsalinde avcılığın çok önemli yer tuttuğunu bilmekteyiz. Bu bakımdan balık stoklarına zarar vermeden su kaynaklarını daha verimli kullanmak için avcılıkta kullanılan av araç gereçlerinin usulüne uygun olarak donatılması ve mevzuata uygun avlama yöntemlerinin kullanılması gerekmektedir. Avcılıkla elde edilen su ürünleri içerisinde gırgır ağları ile yapılan avcılığın payı ilk sırada gelmektedir. Gırgır ağları donatımının avlanılacak balık türüne ve kullanılacak avcılık tekniğine uygun olarak yapılması ağ gözü açıklığının, su ürünleri mevzuatına uygun seçilmesi son derece önemlidir. Gırgır ağ donatımı dersi ile donatılacak gırgır türünü tespit ederek uygun ölçülerde ağ kesimi yapabilecek, kurşun ve mantar yaka donatımını ve çekme halatlarının bağlantılarını yapabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler