Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Çiçek ve Bahçe

Çiçek yetiştirmek ve Bahçe bitkileri hakkında her türlü bilgiyi bu bölümde bulabilirsiniz. Siz de çiçekleri seviyorsanız her türlü çiçek hakkında detaylı bilgileri PDF şeklinde indirin ve internete muhtaç olmadan uzun uzun okuyun.


Bahçede biber yetiştirme ipuçları

Bugün sizlerle acısı ve tatlısıyla biberden söz edeceğiz. Sağlık yönünden de çok kıymetli olan biberin gün geçtikçe yeni faydaları ortaya çıkmaktadır. Son yıllarda yapılan araştırmalarda biberin kanser hastalığı üzerinde iyileştirici etkileri ortaya konmuştur. Bunun yanında, mide salgısını artırarak iştah açar. Sinir, mide ve salgı bezlerine iyi gelir, sindirimi kolaylaştırır. İdrar söktürücüdür, deniz tutmasına, romatizma ve adale ağrılarına iyi gelir. Kan dolaşımı ve basıncını düzenler. Bu kadar faydalı bir sebzeyi sofralarımızdan eksik etmemek kendi yararımıza olacaktır. Peki hiç düşündünüz mü biber nasıl yetiştirilir? Yetiştirmede nelere dikkat edilir? Bu ders ile size bu bilgiler kısa ve anlayabileceğiniz şekilde verilmiştir. Bundan sonra inanıyoruz ki biber yemede daha hevesli olacak kim bilir belki de biber yetiştirme imkânlarınızı zorlayacaksınız. O zaman ne duruyorsunuz, haydi balkon veya müsait ortamlarda biber yetiştiriciliğine ilk adımı beraber atalım. Göreceksiniz ki yetiştirmek de size en az biber ve biber ürünleri kadar zevk verecek, hasat ettiğiniz her biberde üretmenin gururunu yaşayacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

mustafacan biber nasıl yetiştirilir

biberleri çok severim

03-05-2012 10:55

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Öneriler
    Diğer Dersler