Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Pırlanta ve Kuyumculuk

Altın takı ve Kuyumculuk sektörü en kazançlı sektörlerden biridir. Sizde bu alanda yer alıp pırlanta ve altın dünyasına girmek istiyorsanız, herhangi bir kursa gitmeden sitemizdeki resimli derslerden altın ve gümüş takı yapmanın inceliklerini öğrenebilirsiniz. Biraz uzmanlaştıktan sonra pırlanta ve altın sektörüne adım atabilirsiniz.


Kuyumculukta altın kaynağı yapmak

Takı imalatında kaynak yapmak en önemli beceridir. Kaynak ister imalatın bir parçası olarak ister çeşitli düzeltmeler için gerçekleştirilsin, bir ürünü ya da modeli hatasız bir biçimde birleştiren önemli bir işlemdir. İş kalitesinin yüksek olması için çok sayıda kaynak uygulaması yapmanız gereklidir. Kaynak yapılacak metallerin özelliklerine göre kaynaklama yaparken kullanılacak kaynak alaşım metalinin, erime ısısı, ayar ve renk özellikleri dikkate alınarak doğru kaynak alaşım metali seçilmelidir. Uygun ve düzgün bir kaynak işleminin gerçekleşmesi için kaynak öncesi ve sonrası yapılacak işlemler eksiksiz yerine getirilmelidir. Hazırlanan bu derste basit yüzük, küpe, kolye ucu için yapılan kaynak uygulamaları ile ilgili konuları ele alacağız. Ders sonunda bir ürünü ya da modeli hatasız bir biçimde kaynaklayabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler