Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Olta ve Balıkçılık

Bu bölümde iyi bir balıkçı olmak için ihtiyacınız olan her türlü bilgiyi bulacaksınız. olta çeşitleri, balık çeşitleri, ağ kullanımı, tekneler hakkında genel bilgi. Sizde deniz sevdalısı iseniz bu bölümdeki olta ve ağ bilgilerini seveceksiniz.


Yat ve Tekne Bakımı

“Denizcilik” alanında yer alan “Gemi Yönetimi”, “Yat Kaptanlığı”, “Balıkçı Gemisi Kaptanlığı” mesleklerinin esas işleri: ÿ Bir gemiyi denizde bir noktadan bir başka noktaya götürmek, ÿ Gemisini denize ve yola elverişli halde tutmak, ÿ Gemisinin amacına uygun işletilmesini sağlamaktır. Geminin denize ve yola elverişli olması yasal bir yükümlülük olmasının yanı sıra her şeyden önce can ve mal emniyeti açısından çok önemlidir. Bu ders; bir geminin denizin güç koşulları altında uzun süre emniyetli bir şekilde hizmet edebilmesi için gereken bakım hususlarını kısmen kapsamaktadır. Ders içeriğinin öğrenilmesi sizlere sadece denizcilik alanında değil, özel hayatınızda da yararlar sağlayacaktır. Evlerinizdeki birçok malzemenin bakımını da yine edindiğiniz bu bilgiler ile yapabilecek ve aile bütçenize ciddi katkılarda bulunabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler