Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Turizm, Eğlence Tesisleri ve Hizmetler

Bu bölümde Turizm işletmeciliği yapmayı planlayan ve hizmet sektöründe çalışacak kişiler için faydalı bilgiler bulabilirsiniz. Masaj, eğlence aktiviteleri, Sunum, oyunlar vb. birçok konuyu bu bölümde bulabilirsiniz.


Yabancı Kültürlerin özellikleri

Eğlence hizmetleri içinde konukların iyi vakit geçirmeleri ve eğlenmeleri için çeşitli aktiviteler, gösteriler ve şovlar yapılmaktadır. Bu programlar yapılırken ülkenin kültürel değerlerine de vurgu yapılmaktadır. Hatta bazışovlarda sergilenmektedir. Ülkemizin geleneksel eğlenceleri geçmişyıllarda insanların yaşamında önemli bir yer tutmaktaydı. Zamanla eğlence anlayışıdeğişti. Geleneksel eğlencelere eskisi kadar rağbet kalmamıştı. Fakat eğlence hizmetlerinde, son yıllardaki değişim (farklıkültürlerin kullanılması) ile geleneksel eğlencelerden esinlenerek bazıanimasyon programları yapılmaktadır. Farklıkültürleri tanımak onların beklentilerine cevap vermede önemli ipuçlarıverir. Yabancıkonuklarımızın kültürlerini tanımalıve onlara kendi kültürümüzü tanıtmalıyız. Elinizdeki dökümanda, kültürümüz ve ögeleri anlatılmaktadır. Geleneksel kültürel değerlerimizden örnekler verilmiştir. Ayrıca başka ülkelerin kültürlerini öğrenmeniz için sizlere bazıyöntemler anlatılmaktadır. Bu döküman genel anlamda eğlence hizmetleri departmanında aktivitelerde Türk kültürel özelliklerini ve farklıülke kültürlerinin özelliklerini programın özelliğine göre kullanabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır