Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Pazarlama

Pazarlama ve Perakende sektörü hakkında teknik bilgiler, Pazarlama yöntemleri ve pazarlamacılık. Sigorta işlemleri, ambalaj, banka işelmeri, muhasebe, ürün takibi, borç ve alacak işlemleri. Pazarlama sektörüne girmek için bilmeniz gereken her türlü bilgi burada


Toplam Kalite Yönetimi Nedir

İnsanlar, yaşamlarının her aşamasında kendileriyle ilgili pek çok karar verir, Alınan kararların isabetli olması için bireyin çevre koşullarıyla ve kendisiyle ilgili bilgilere paralel olarak beceriye sahip olması gerekmektedir Bu ders ülkeye sağlayacağı istihdam imkanının yanında üretim-pazarlama sürecinde yarattığı katma değer ve uluslar arası ticaretteki ağırlığı nedeniyle ekonomik kalkınma sürecinde büyük rol oynayacaktır. Rekabet, artık üretimle maliyetle değil, aynı zamanda kalite ile hatta hız ile mümkündür. Bu olguların içinde en önemli yeri hiç şüphesiz kalite almaktadır. Zira yapılan Pazar araştırmaları her on alıcıdan sekizinin fiyatın yanında kaliteyi de önemsediklerini göstermiştir. Bu yeni ortamda başarılı olabilen kuruluşları incelediğimizde, bunların ortak özelliklerinin TKY felsefesini ve onun getirdiği yaklaşımı benimseyen şirketler olduğunu görüyoruz. Bilindiği gibi TKY sadece ürün ve hizmet kalitesi ile ilgili olmayıp günümüzün çağdaş bir yönetim anlayışıdır. TKY’ nin rekabet gücünü yükseltmesinin çok temel bir nedeni vardır: TKY bir taraftan “kalite”yi yükseltirken, diğer taraftan prodüktiviteyi de artırmaktadır, TKY’ nin kaliteyi yükseltirken maliyeti düşürmesinin nedenini artık biliyoruz: TKY, bir kuruluşun tüm faaliyetlerinde kaliteyi yükseltmeyi hedefler ve böylece her aşamada oluşması söz konusu hataları önler. Hataların önlenmesi ile kayıplar azalır, Bunların sonucu maliyetler düşer ve müşterilerin beklentileri tam olarak karşılanır. Yaptığınız ve yapacağınız tüm faaliyet toplam kalitenin unsurudur. Bu sebeble vizyonunuzun genişlediğini, dersten edineceğiniz bilginin size ve çevrenizdeki tüm insanlara verimli olmasını dilerim.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler