Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Örgü , Tekstil ve Dokuma Giysiler

Bu bölümde çeşitli örgü işleri ve hızlı şekilde tekstil ürünleri hazırlamak için gerekli bilgileri bulabilirsiniz. Kumaş boyamadan örme Etek ve Hırka hazırlamaya kadar çok çeşitli konular bu bölümdedir.


Tekstil baskı yöntemleri 5 - Temel baskı

Tekstil alanında kaliteli, vasıflı, sorun yaratan değil çözen, bireyler olarak hızla gelişen teknolojiye uyum sağlamanız gerekmektedir. Teknolojinin her geçen gün hızla ilerlediği günümüzde, tüketicinin istek ve ihtiyaçlarını karşılamak üretilen kumaşların albenisini arttırmak büyük önem taşımaktadır. Kumaşları boyamak yoluyla renklendirmek, bu amaç için yeterli olmamaktadır. Bu nedenle kumaşların üzerine farklı desen ve motiflerle baskı uygulamak da gerekir. Baskı uygulamalarını yaparken tercihlerimiz müşteri beğenisi ve kullanım alanları yönünde olmalıdır. Bu ders sonunda edineceğiniz bilgi ve becerilerle tekniğine uygun olarak desen hazırlayabilecek, hazır şablonla parça baskı ve bağlama batik yapabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

kenan Kaplamalı Logo Baskısı

Merhaba arkadaşlar kumaşa transfer baskı yapiyorum. Lazet Xerox makinadan logo çıktısı aliyorum ve yağlı pilastik boya ile kaplama yapıp transfer tozundan geçirdikten sonra fikseden geçirerek kumaşa baskı yapiyorum. Ancak kağıdın üstündeki toner ile plastik tarnser boyası birbirine karıştığı için logolar soluk çikiyor. Acaba lazer yazıcıdan çıktı aldıktan sonra herhangi bir işlem yapıldıktan sonra mi kaplama boyası ile kaplama yapılır yoksa plastik kaplama boyanın içine herhangi bir kimyasal malzemem mi katmam gerekir. Birde lazer yazıcıdan çıktı almadan kağıdın üstüne bir lak sürülüyormuş. Bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekürler.

07-06-2011 18:23

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Öneriler
    Diğer Dersler