Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Fotoğraf ve Grafik Dersleri

Bu bölümde temel fotoğrafçılık terimlerinden uzmanlık için gerekli birçok konuya kadar çeşitli dersler bulabilirsiniz. Grafik başlığı altında ise birçok grafik terimi ve bunların bilgisayardaki karşılığını öğreneceksiniz.


Siyah Beyaz Fotoğraf Banyosu

İletişim sanatı olarak Fotoğrafın oluşma süreci diğer görsel iletişim araçları gibi düşüncede başlar. Attığımız adımlar onu gerçekleştirir. Adımlardan ilki anlatılacak duygu ve düşünceyi yansıtan, alıcı ve verici arasında ortak olan simgeleri bulmaktır. Fotoğraf çekimi planlanırken istenen etkiyi yaratmak için ana mesajın ortaya çıkmasına yardımcı olan araçların teker, teker seçilmesi, mesajın kolay ve doğru anlaşılmasına yardımcı olur. Fotoğrafla anlatılmak istenen konuyu deklanşöre basarak yakalayıp, elde ettiğiniz negatifleri, banyo edip baskıya hazır hale getirebilmeniz için filmi banyo yapmayı bilmeniz önemlidir. Bu ders ile, elinizdeki bir negatif filmi tekniğine uygun olarak banyo edip kurutabilecek ve arşivleyerek saklama bilgi ve becerisine sahip olabileceksiniz. Ayrıca bu ders size meslekî alışkanlıklar kazandıracaktır. Bu çalışmaları okulunuzdaki bir karanlık odada, ya da evinizde kurma becerisine sahip olarak amatörce hazırladığınız bir odada yapabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır