Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Otomasyon

Bu bölümde otomasyon ağırlıklı konular bulabilirsiniz:Bilgisayarlı Otomasyon, PLC, PLC programlama, iş otomasyonu ve Mikrodenetleyiciler, Sayısal işaretler, Sunucu tabanlı otomasyon kontrolleri.


PLC Otomasyon Dersleri 1

Günümüzde teknolojiyi yakından takip etmekte olan işletmeler, fabrika otomasyon sistemine geçmektedirler. Fabrika otomasyonunda ardışık kontrol sistemleri ve özellikle PLC çok önemli bir yere sahiptir. Bu derste PLC’nin temelini oluşturan ardışık kontrolün temel kavramları, temel seviye röleli kontrol, zamanlayıcı ve sayıcı ile ilgili temel yeterlikleri kazanacaksınız. PLC’nin bulunamadığı zamanlarda röleli kontrol çok önemli fonksiyonları yerine getirebilmektedir. Bu nedenle röleli kontrol konusuna gereken önemi vermeniz ve çok basit bile görseniz her türlü uygulamayı yapmanız size çok büyük tecrübeler kazandıracak ve problem çözme becerinizi geliştirecektir. Bu derste konular, teorik olarak kolaydan zora doğru sıralanan örneklerle anlatılmış ve her öğrenme faaliyetinin sonunda yeterliğinizi ölçen uygulamalara yer verilmiştir. Uygulama çalışmaları mümkün olduğu ölçüde pratik olarak kurulabilecek devrelerle ve ardışık kontrol mantığını oluşturma amaçlı yaptırılacaktır. Derste verilen konuları öğrenirken teorik konulara ve örneklere önem vermeniz ve ekstra uygulamalar yapmanız konuyu daha iyi kavramanızı sağlayacaktır. Bu ders ile endüstriyel otomasyonun çok önemli bir konusu olan ardışık kontrol konusuna sağlam bir adım atacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

tşkler

17-07-2012 15:49

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır