Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Ofis ve Büro Yönetimi

Ofis ve Ofiste gerekli olan dökümanlar. F Klavye kullanımı dersleri, Dosyalama, Raporlama ve Sekterelik için gerekli diğer konular, Ofis mobilyaları ve Ofis düzeni. Ofis yönetimi için bilmeniz gereken herşey.


Ofiste Raporlama Teknikleri

İş yerlerinde hemen her gün yazılan raporların önemli bir kısmı hak ettikleri ilgiyi görmeden ya yönetici masaları üzerinde beklemekte ya da bir süre sonra arşive kalkmaktadır. Neden? Çünkü günümüz iş dünyasında iyi bir fikre sahip olmak, doğru çözümü ya da alternatifi bilmek yeterli değildir. Esas sorun sözlü ve yazılı mesajlarımızı karşınızdakine iletmede ne kadar etkili olabildiğimizdedir. Yazmak, özellikle iş yazıları ve raporları yazmak, sıkıcı ve zor bir iş olarak görülür. Ancak yazılı iletişim becerisi ve rapor yazma yeteneği pek çok durumda bir kariyer yetkinliği olarak değerlendirilmektedir. Bu yönü ile etkili rapor yazabilme, kişinin kariyer basamaklarını tırmanırken kullanması gereken zorunlu araçlardan birine dönüşmektedir. Bu ders notlarının amacı, size rapor yazmada etkili olmanızı sağlayacak bazı yollar ve teknikler önererek nasılları göstermektir.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır