Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Ofis ve Büro Yönetimi

Ofis ve Ofiste gerekli olan dökümanlar. F Klavye kullanımı dersleri, Dosyalama, Raporlama ve Sekterelik için gerekli diğer konular, Ofis mobilyaları ve Ofis düzeni. Ofis yönetimi için bilmeniz gereken herşey.


Ödeme Takibi

Mal alım ve satım işlerinin karşılığı olan para giriş ve çıkışlarının düzenli olarak kontrol altında tutulması gerekmektedir. Çünkü bu tür işlemler işletmelerin hayatlarını tamamen etkileyen işlemlerdir. Mal alış ve satış işlemlerin, ticari faaliyette bulunduğumuz işletmeler ya da kişilerle belli bir plan içerisinde ve bazı ticari belgelere dayandırılarak yapılması gerekmektedir. Ticari hayat içerisinde bu tür ilişkiler, işlemlerimizi belgelere dayandırarak ve belli bir plan içerisinde yapmakta her zaman fayda vardır. Çünkü ticari hayatın ne getireceğini kestirmek mümkün değildir. Bu ders içerisinde sizelere; ödeme türleri, ödeme takvimi, tahsilatta kullanılan belgelerin türleri, kambiyo senetleri, heasap makinesi kullanımı, kasa defteri ve kambiyo senetleri defterinin kullanımı hakkında bilgiler ayrıntılarıyla sunulmuştur. Bu bilgiler sayesinde ticari hayat içerisinde ödeme ve tahsilatta kullanılan belgelerin genel özellikleri ile bu belgelerin kullanımına ilişkin becerilere sahip olacaksınız. Aynı zamanda bizler için bu tür belgelerin önemini daha iyi anlayacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır