Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Ahşap ve Mobilya

Ahşap Mobilya oturma grupları, Ahşap Mobilya yapımı ve mobilyaların bakımı, mobiyla temizleme teknikleri, mobilya bakım ürünleri. Mobilya ve ahşap teknolojisi üzerine her türlü konuyu bu bölümde bulabilirsiniz.


Mobilya Depolama

Ahşap teknolojisi alanı, işlevsel değeriyle mekânların kullanışlılığına katkıda bulunarak estetik değeriyle de yaşadığımız ve çalıştığımız mekânların sıcak, sevimli ve renkli ortamlar hâline gelmesini sağlar. Bu alan, sanatı ve tekniği birleştirerek ürünü ortaya çıkarır. Alanda ahşap ve ahşap ürünleriyle birlikte boya, vernik, renk, cam, plastik, çelik ve metal gibi gereçler de kullanılmaktadır. Bu alan, sağladığı istihdam olanaklarıyla, mevcut ve potansiyel olarak sahip olduğu katma değer yaratma gücüyle ülkemizin önemli faaliyet sektörlerinden birisidir. Ahşap teknolojisi alanında ürünün yapım işlemleri kadar depolama yapmak da önem taşımaktadır. Depolama yapmanın asıl amaç ürünün özelliklerini bozmadan ambalajlayarak istiflemek, güvenli bir şekilde sevkıyatını sağlamaktır. Mobilya sektöründe ambalajın sağlamlığı, içindeki mobilyayı koruyan nitelikte olmalıdır. Ambalajın üzerindeki etikette paketin içeriği tanıtılmalıdır. Değişik şekilde hazırlanan paketler, folyolama makineleri, bantlama gereçleri kullanıldıktan ve etiketleme işlemleri yapıldıktan sonra uygun şekilde istiflenmelidir. Bu istiften sonra; forkliftler, transpaletler vasıtası ile güvenli bir şekilde sevk yapılabilmektedir. Ahşap teknolojisinde son yıllarda depolama ve ambalaj büyük önem taşımakta işin önemi her geçen gün artmaktadır. Uluslararası paketleme ve sevkıyat yapan işletmelerde nitelikli eleman ihtiyacı doğmaktadır. Edindiğiniz her bilgi, kazandığınız her beceri, bu sektörde sizi mutlaka etkin ve yetkin bir eleman konumuna getirecektir. Bu derste ambalaj ve sevkıyat kurallarını ve tekniklerini öğrenecek ve uygulayacaksınız. Böylece derste verilen ambalaj ve sevkıyat yapma bilgisine sahip olacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır