Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Matbaa ve Baskı

Bu bölümde matbaa ile ilgili terimler ve baskı işlemlerinde kullanılan makinelerin kullanımı hakkında bilgi bulabilirsiniz. Flekso özellikleri, Ofset hakkında detaylı bilgi, tifdruk baskı gibi sektöre yönelik bilgileri öğrenerek Matbba sektöründe kolayca iş bulabilirsiniz.


Matbaada kitap üretim yöntemleri

Makineyle yapılan kâğıt kırma katlama işlemleri, özellikle kitap üretiminde, kitabın günlük hayatımızdaki yeri ve kullanım alanının genişliği göz önüne alındığında daha da iyi anlaşılacaktır. Günümüzde özellikle eğitim alanında kullandığımız birçok ürünün ham maddesini kâğıt oluşturmaktadır. Hal böyle olunca değişik amaçlar için kullanılan kâğıt malzemelerin işlenmesi çok çeşitlilik göstermekte ve kâğıtların işlendiği makineleri kullanmak da birtakım becerileri gerektirmektedir. Bu becerilerin en başında ise temel işlemlerin yapıldığı makineleri kullanmak gelmektedir. Tabaka Kâğıt Kırım dersi, bu yöndeki becerileri kazandırmak üzere hazırlanmış bir dersdür. Bu derste sizler, kırım makinelerini, makine ile yapılabilecek kırım çeşitlerinin yanı sıra, kâğıtları doğru kırmak için gerekli olan ayarları yapıp kırım sonrası kaliteye yönelik kontroller yapabileceksiniz. Bununla beraber bu işlemleri yapmak için gerekli olan malzeme, araç ve makine bilgilerini edineceksiniz. Bu bilgi ve beceriler, kırım makinelerinde ortaya çıkabilecek bazı sorunları gidermenize yardımcı olacaktır. Bu derste hedeflenen yeterlikleri edinmeniz durumunda, matbaa teknolojisi alanında daha nitelikli elemanlar olarak yetişeceğinize inanıyor, başarılar diliyoruz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

cemre kitap nasıl üretilir

kitap nasıl üretilir. bekliyorumm ?

11-10-2010 19:21

  kitapkurdu

  bir kitap basımından elimize gelene kadar hangi aşamalardan geçer ? bunun cevabını verebilirmisiniz.

  16-10-2011 19:57

   Mesaj

   Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
   Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
   Öneriler
   Diğer Dersler