Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

El Sanatları

Nakış işleme, Kilim dokuma, makine ile nakış dokuma, boncuk işleri, zili, sumak, cicim dokuma gibi el sanatları hakkında resimli ve basit dersler.


Makinede çin iğnesi ile nakış hazırlama

İşleme teknikleri içinde yer alan Çin iğnesi tekniğinin, işleme tarihi içinde önemli bir yeri vardır. Resim yapma tekniğinin ipliklerle oluşturulması, renklerin ahengi, düzeni ve sanatsal görünümü ile Çin iğnesi tekniği bugüne kadar ulaşmıştır. Çin iğnesi tekniği elde yapıldığı gibi günümüzde yoğun bir şekilde makinede de uygulanmaktadır. Makinede yapılan Çin iğnesi tekniği, renklerin birbiriyle kaynaştırılması ile çeşitli renkli bir araya getirerek göze hoş görünen estetik ürünler oluşturulabilmektedir. Çin iğnesi tekniğini kullanarak doğadan, günlük yaşantımızdan olayları çeşitli zeminler üzerine uygulayabiliriz. Makine nakışları meslek dersi için hazırlanan bu ders, uygun çalışma ortamı sağlanarak Çin iğnesi tekniğinde model ve malzeme ihtiyacını belirleme, kumaşı işlemeye hazırlama, makineyi hazırlama, Çin iğnesi tekniğini uygulama, yardımcı iğne teknikleri uygulama, ütü yapma, kalite kontrol bilgi ve becerilerini içermektedir. Bu ders size makinede Çin iğnesi tekniğini yapma becerisi kazandıracaktır.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler