Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Örgü , Tekstil ve Dokuma Giysiler

Bu bölümde çeşitli örgü işleri ve hızlı şekilde tekstil ürünleri hazırlamak için gerekli bilgileri bulabilirsiniz. Kumaş boyamadan örme Etek ve Hırka hazırlamaya kadar çok çeşitli konular bu bölümdedir.


Kumaş emdirme yöntemleri

Terbiye makinelerinde gözlenen gelişmeler, genel olarak süre, işçilik, su, enerji ve kimyasal madde tüketiminde azalmayla proses gelişmeleri, yapay ve doğal elyafların boyanabilirliğindeki gelişmeler, hassas kumaşların boyanmasında yaşanan sorunların giderilmesi ve çevre korumacılığına yönelik gelişmeler olarak sıralanabilir. Son yıllarda boyama teknolojisi ve makineleri alanında köklü değişimler ve yeni buluşlardan ziyade, makine özelliklerinin iyileştirilmesi ve proses optimizasyonu yönünde çok çeşitli yenilikler olmuştur. Yapılan bu yenilikler ve gelişmeler emdirme metoduyla çalışmanın önemini bir kez daha gündeme taşımıştır. Özellikle pad-batch yönteminin kullanımının sağladığı avantajlar kullanım alanının gelişmesi sağlamıştır. Emdirme metoduyla çalışan tüm proseslerin ilk adımı olan “pad”‘kısmı ufak farklılıklarla aynı mantıkla çalışmaktadır. Bu ders yardımıyla pad-batch, pad-roll ve pad-jig yöntemlerinin uygulama alanlarını, kullanım özelliklerini öğrenerek bu metotlar yardımı ile istenen özelliklerde boyamalar yapabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler