Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Dikiş Kalıpları , Elbise Kalıpları

Giysi Modelleri, Etek kalıpları, gelinlik kalıpları, Elbise Dikişi, Çocuk ve Bayan Elbise dikimi teknikleri. Erkek elbise dikimi. Dikiş makinesi özellikleri, pratik dikiş teknikleri, yazlık etek ve mini etek modelleri. Gelinlik ve Nişan elbisesi dikimi.


Kadın ceket dikimi 1

Terzilik alanı sabır, dikkat ve özen ister. Bu derse kadar almış olduğunuz eğitim, eminim terziliğin temel tekniklerini size kazandırmıştır. Ancak bu dersten itibaren size yepyeni bir kapı aralandığını söylemek isterim. Çünkü kadın ceketi dikiminin terzilik alanında yeri çok farklıdır. Cebin, kolların ve özellikle yakanın sanatsal özellik kazandığı bir başka giysi türü olmadığını söyleyebilirim. Gerek yakanın işleniş teknikleri, gerek ceplerin dikimindeki usta işçilik hiçbir giysi türünde bu kadar önemli olamaz. Öğrendiğiniz tekniklere bu dersle yenilerini ekleyecek ve ustalığınızın hızla arttığını fark edeceksiniz. Sizlere tavsiyem, derste sunulan tüm bilgileri dikkatle okumanız ve işlem basamaklarını eksiksiz uygulamanız olacaktır. Bu dersi bitirdiğinizde artık terzilik tekniği ile kadın ceketi dikimine hazır olacaksınız. Devam niteliğinde olan Terzilik Tekniği ile Kadın Ceket Dikimi II ve III derslerini başarı ile uygulamanız bu dersi öğrenmekten geçmektedir.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

nuran aydost dikişi seviyorum

dikiş dikmeyi çok seviyorum özellikle modası geçen yada daralıp bollaşan giyisiler üzerinde oynamayı seviyorum ancak bazen istediğim gibi olmuyor üzülüyorum detayları öğrenmek ve daha pratik olmak için üyelik istiyorum selamlar

05-02-2010 13:53

  sare vatandaş öğrenmek istiyorum

  dikişi seviyorum ama bazı ayrıntıları bilmiyorum,bu yüzden üye olmak istiyorum

  30-12-2010 20:45

   sevim kalkan bilgi

   dikiş biliyorum ama tam değil eksiklerimi, gdermek istiyorum

   08-06-2011 15:28

    anife çengel

    özellikle abiye dikimi ni merak ediyorum

    15-09-2011 01:44

     Mesaj

     Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
     Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
     Öneriler
     Diğer Dersler