Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Olta ve Balıkçılık

Bu bölümde iyi bir balıkçı olmak için ihtiyacınız olan her türlü bilgiyi bulacaksınız. olta çeşitleri, balık çeşitleri, ağ kullanımı, tekneler hakkında genel bilgi. Sizde deniz sevdalısı iseniz bu bölümdeki olta ve ağ bilgilerini seveceksiniz.


Gemilerin çevreye verdiği zararlar

Denizdeki gemiadamının omuzlarında önemli bir ağırlık vardır, “Çevreye karşı sorumluluk”. Sorumluluk; uyulması gereken bir kurala aykırı davranışın hesabını vermektir. Hesabı sorulamayan birçok aykırı davranış olabilir. Ancak gemiadamının bu sorumluluğunun yani onun denizlerin kirletilmemesi ile ilgili sorumluluğunun hesabı er veya geç kendisi veya mirasçıları tarafından verilecektir. Bu neden ile gemiadamı bu konuda oldukça hassastır. Bu hassasiyet tüm ülke idareleri tarafından da paylaşılmakta ve gemilerin işletilmesinde ciddi yönlendirici baskılara sebep olmaktadır. Bu yükün yanı sıra gemiadamı ağır çalışma ve acil durum tehlikelerinin tehdidi altında da yaşmaktadır. Bu ders ile anlatılan sorumluluk ve tehditler bir çok açıdan sadece denizle sınırlı olmayıp tüm yaşamımızda, karada dahi karşı karşıya olduğumuz sorumluluk ve tehlikelerdir. Bu neden ile bu derste verilenleri iyi öğrenmeli gerektiğinde başka yerlerde dahi uygulamaya koyabilmelisiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler