Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Otomasyon

Bu bölümde otomasyon ağırlıklı konular bulabilirsiniz:Bilgisayarlı Otomasyon, PLC, PLC programlama, iş otomasyonu ve Mikrodenetleyiciler, Sayısal işaretler, Sunucu tabanlı otomasyon kontrolleri.


Endüstriyel Otomasyon 3

Bu derste, fiziğin mekanik koluna ait hesapları gözden geçireceksiniz. Bu hesaplarda maddesel nokta kavramından rijit; yani katı cisim hesaplarına adım atacaksınız. Çevremizde karşımıza çıkan çeşitli parçalardan oluşan ve bir fonksiyon icra eden tertibatların görev tanımını yapabileceksiniz. Bu ders üç öğrenme faaliyetinden oluşmaktadır: 1. Düzlemsel Mekanizmalar 2. Dönmenin Kinematiği 3. Genel Düzlemsel Hareket Öğrenme faaliyetlerinde konu, teorik bilgiden daha çok örnekler üzerinde anlatılmıştır. Her an karşımıza çıkabilecek gerçek dünyadan örnekler, problem çözümünde kullanılmıştır. Örnekler, çoğunlukla adım adım anlatılmıştır. Bu yöntem problem çözümüne katkı sağlayacaktır. Sorular ve sorunlar karşısında çaresizliğe düşmeden önce sizlere adımlara bölerek üstesinden gelebilme kabiliyeti kazandıracaktır.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır