Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Örgü , Tekstil ve Dokuma Giysiler

Bu bölümde çeşitli örgü işleri ve hızlı şekilde tekstil ürünleri hazırlamak için gerekli bilgileri bulabilirsiniz. Kumaş boyamadan örme Etek ve Hırka hazırlamaya kadar çok çeşitli konular bu bölümdedir.


Elyaf kumaş boyama yöntemi 4

Günümüzde doğal lifler tek başlarına pek kullanılmaz. Büyük ölçüde doğal lifler ile sentetik lifleri karıştırarak yeni ürünler ortaya çıkarmak mümkündür. Karışımın oluşturulması ile hem daha uygun maliyette hem de kullanım alanına göre daha kullanışlı ürünler üretmek mümkün olmaktadır. Tekstil birçok ülkenin gelir kaynaklarının başında gelmektedir. Ülkemizde tekstil ürünleri birçok ülkeye ihracat edilmekte ve büyük gelirler elde edilmektedir. Sizler sorun çıkaran değil, sorunu her yönüyle araştıran ve çözmek için çaba gösteren tekstil terbiyeci olarak, gelişen teknolojiyi her zaman takip edip dikkatli ve araştırmacı bir çalışma şekli ile çözüme ulaşan birey olarak başarı her zaman yanınızda olacaktır. Bu ders ile yün/poliakrilonitril, yün/polyamid ve asetat karışımı liflerin boyanmasını öğrenip uygulayabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler