Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Turizm, Eğlence Tesisleri ve Hizmetler

Bu bölümde Turizm işletmeciliği yapmayı planlayan ve hizmet sektöründe çalışacak kişiler için faydalı bilgiler bulabilirsiniz. Masaj, eğlence aktiviteleri, Sunum, oyunlar vb. birçok konuyu bu bölümde bulabilirsiniz.


Dekor ve Aksesuarlar

Dekorlar ve aksesuarlar, animasyonun en temel unsurlarındandır. Dekor ve aksesuarların sergilenen aktivite ve şovlara uygunluğu, gösterinin konuklar üzerinde bıraktığıolumlu etkiyi artıracaktır. Bunun için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, tasarlanan dekor ve aksesuarların temaya uygun olarak hazırlanmasıdır. Bu aşamada; kullanılacak malzeme seçimleri de çok önemlidir. Malzemeleri tanımak ve nasıl işleneceğini bilmek, materyallerin üretimi aşamasında bu malzemeleri nerede ve ne şekilde kullanılabileceğine karar vermek için gereklidir. Bu dersle, dekor çeşitlerini, dekor ve aksesuarların hazırlanmasına yönelik farklı malzemeler ve özelliklerine ait bilgileri öğrenecek, temaya uygun kullanma bilgi ve becerisi kazanacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır