Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Çiçek ve Bahçe

Çiçek yetiştirmek ve Bahçe bitkileri hakkında her türlü bilgiyi bu bölümde bulabilirsiniz. Siz de çiçekleri seviyorsanız her türlü çiçek hakkında detaylı bilgileri PDF şeklinde indirin ve internete muhtaç olmadan uzun uzun okuyun.


Çiçeğe uygun toprak nasıl seçilir

Her canlı içinde bulunduğu ortamla etkileşim içindedir. Canlılar ihtiyaçlarını bulundukları ortamdan karşılarlar. Bitkiler için yetiştikleri ortam önemlidir. Topraktan su ve besin maddelerini almaları, köklerin kolayca büyüyüp gelişmesi için toprak yapısının iyi olması gerekmektedir. Bilimsel çalışmalar bitkilerin hangi tür topraklarda iyi geliştiğini ortaya koymuştur. Topraklarımızı iyi değerlendirmek ve iyi ürün almak için gerekli düzenlemeleri yapabilmeliyiz. Topraklarımızı çeşitli maddelerle karıştırarak çeşitli harçlar elde edebiliriz. Bu harçlar bitkilerimizin iyi gelişmesine neden olacaktır. Topraklarımızda bazen ürünlerimize zarar veren mikroorganizmalar veya zararlılar bulunabilir. Bunlar bitki köklerine, gövdelerine, çiçeklerine ve meyvelere zararlı olabilir. Topraklarımızı bu zararlılardan kurtarmak için sterilizasyon yapmalıyız. Bu derste sterilizasyon çeşitlerini ve uygulama yöntemlerini öğreneceksiniz. Topraklarımız her zaman düzgün olmayabilir. Çukur yerlerde su birikebilir. Fazla suyun bitkilere zarar vereceğini biliyoruz. Bu nedenle fazla suyun tahliye edildiği drenaj sistemlerini öğrenerek gerektiğinde uygulayabileceksiniz. Günümüzde tarım makinelerle yapılmaktadır. Hangi makinenin, hangi amaçla kullanıldığını öğrenerek kullanacak hem zamandan hem de işçilik masraflarından kazanç sağlayacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler