Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Olta ve Balıkçılık

Bu bölümde iyi bir balıkçı olmak için ihtiyacınız olan her türlü bilgiyi bulacaksınız. olta çeşitleri, balık çeşitleri, ağ kullanımı, tekneler hakkında genel bilgi. Sizde deniz sevdalısı iseniz bu bölümdeki olta ve ağ bilgilerini seveceksiniz.


Balık sürüleri nasıl bulunur

Balık avcılığında avcılık tekniklerini doğru ve verimli kullanabilmek için balık topluluklarının (populasyon) mevsimlere ve suyun ekolojik özelliklerine bağlı olarak yapmış oldukları hareketleri, bu hareketleri etkileyen çevresel koşulları, genetik yapılarına bağlı olarak büyüme ve gelişme özelliklerini incelemek ve araştırmak gerekmektedir. Bütün bu bilgilerin değerlendirilmesi ile uygun avcılık yönteminin seçilmesi, verimli av sahalarının tespit edilmesi ve nihayetinde balık stoklarını koruyarak verimli bir avcılık faliyetinin yürütülmesi sağlanacaktır. Populasyon dinamiği dersi sayesinde balık sürülerini takip edebilecek, göç sebeplerini araştırabilecek, ölüm sebepleri hakkında bilgi sahibi olabilecek ve balıkların büyüme ve gelişmeleri ile ilgili ölçümler yapabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler