Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

inşaat ve Mimari hesaplar

İnşaat mühendisliği ve mimari hesaplar hakkında dökümanları bu bölümde bulacaksınız. Statik hesaplar, beton, ahşap, izdüşüm, kesit bilgileri vb. diğer teknik bilgiler hakkında kapsamlı dersler.


Arazide ölçüm yapma

Günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte inşaat sektörü de modern teknolojiye uyum göstererek hak ettiği yeri almıştır. İnşaat sektörünün önemli çalışma alanlarından biri de topografya(ölçme bilgisi)’dır. Topoğrafya, günümüzde yer belirleme, nokta tespiti, arazi ölçümü, alan hesapları, hacim hesapları, aplikasyon vb. birçok işlemin yapıldığı bir bilim dalıdır. Topoğrafya inşaat alanının yerinin belirlenmesi, temel aplikasyonunda, alt yapı (kanalizasyon, drenaj, yol ,köprü vb.) çalışmalarında kullanılır. Bu meslek iyi bir şekilde icra edildiğinde, birçok alanda gelir düzeyi yüksek iş olanakları her zaman mevcuttur. Bu ders diğer derslere temel oluşturacağından başarıyla bitirmeniz, takip eden dersi de başarmanıza yardımcı olacaktır. Bu dersi bitirdiğinizde arazide basit ölçmeleri yapmak yeterliliğini kazanacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

ivi ödev

allah rızası için ödeve yardım edin bulmamıza yalvarıyorum

19-02-2011 16:34

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır