Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Pırlanta ve Kuyumculuk sanatı

Kuyumculuk öğrenmek isteyenler için kapsamlı dökümanlar, altın ve pırlanta çok değerlidir fakat özel yapım pırlanta ve takılar çok daha değerlidir. Sizlerde bu lüks sektörde yer almak isterseniz sitemizdeki resimli dersleri inceleyip kuyumculuk alanına herhangi bir kursa gitmeden adım atabilirsiniz. Pırlanta ve özel altın takılar yapımı hakkında dökümanlar


Altın takı Kilit yapımı

Kuyumculukta kullanılan birçok takı kullanıldığı yerde bırakıldığı gibi durmaz. Takıların bir yerlere tutturulması veya uçlarının birbirini tutması gerekir. Kuyumculukta üretimi yapılan broşların, kolyelerin, bilekliklerin, anahtarlıkların ve daha birçok takıların takıldıkları yerlerde düşmeden durabilmesi için kilit sistemleri ile kilitlenmesi gerekir. Kullanılan takı özelliğine ve kullanıldıkları yerlere göre kilit sistemleri değişiklik gösterecektir. Takıların özelliklerini bozmadan onlara estetik görünüş kazandıracak kilit sisteminin düşünülmesi ve takılara uygulanması gerekir. Kilit yapımı dersinde, üretimi biten takıların özelliğine ve çeşidine uygun kilit sisteminin belirlenmesini, kilit sisteminin üretimini, temizliğini ve takıya montajını tekniğine uygun olarak yapabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır