Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Pırlanta ve Kuyumculuk sanatı

Kuyumculuk öğrenmek isteyenler için kapsamlı dökümanlar, altın ve pırlanta çok değerlidir fakat özel yapım pırlanta ve takılar çok daha değerlidir. Sizlerde bu lüks sektörde yer almak isterseniz sitemizdeki resimli dersleri inceleyip kuyumculuk alanına herhangi bir kursa gitmeden adım atabilirsiniz. Pırlanta ve özel altın takılar yapımı hakkında dökümanlar


Altın ve gümüş eğeleme işlemi

Eğeleme takı imalatında en önemli beceridir. Gerek düzeltmede gerekse form oluşturmada bir ürünü ya da modelin hatasız bir biçimde oluşturulmasında önemli bir işlemdir. Takı imalatında yer alan derslerin birçoğunda eğeleme işi yer almaktadır. Gerek kesim den sonra testere izlerini gidermede, gerek döküm ya da kaynak sonrasında takı parçası üzerinde oluşan fazlalıkları temizlemede, gerekse takı parçası üzerinde form,biçim şekillendirmede eğeleme yapmaya ihtiyaç duyulur.Bu nedenle iş kalitesinin yüksek olması için çok sayıda eğeleme uygulaması yapmak gereklidir. Hazırlanan bu derste basit yüzük, küpe, kolye ucu kaynak uygulamaları ile ilgili konuları ele alacağız. Ders sonunda bir ürünü ya da modeli hatasız bir biçimde eğeleyebileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır