Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Ahşap ve Mobilya

Ahşap Mobilya oturma grupları, Ahşap Mobilya yapımı ve mobilyaların bakımı, mobiyla temizleme teknikleri, mobilya bakım ürünleri. Mobilya ve ahşap teknolojisi üzerine her türlü konuyu bu bölümde bulabilirsiniz.


Mobilya sipariş formu

Ahşap teknolojisi alanı işlevsel değerleri ile mekânların kullanışlığını, estetik değeriyle de yaşadığımız ve çalıştığımız mekânların sıcak, sevimli ve renkli bir ortam hâline gelmesini sağlar. Bu alan sanatı ve tekniği birleştirerek ürünü ortaya çıkarır. Alanda ahşap ve ahşap ürünleriyle birlikte boya, vernik, renk, cam, plastik, çelik ve metal gibi gereçler de kullanılmaktadır. Bu alanın sağladığı istihdam olanakları, mevcut ve potansiyel olarak sahip olduğu katma değer yaratma gücüyle, ülkemizin önemli faaliyet sektörlerinden birisidir. Bu derste sizlerin ölçü alma, malzeme listesi oluşturma, maliyet çıkarma, şartname hazırlama gibi iş yapımından önce yapılması gereken önemli noktaların uygulama kurallarını, hesaplama ve çizim tekniklerini göreceksiniz. Hazır mobilyaları müşteri, mobilya mağazalarında görerek beğenir. İstek ve zevkine uygunsa satın alır. Fakat evinin ölçüsüne uygun bir mobilya yaptırmak isteyen kişi bizim müşterimizdir. Bize mobilya yaptırmak isteyen kişinin, istediği mobilya hemen karşısında yoktur. Belirli aşamalardan sonra, zaman içersinde bizler tarafından imalatı yapılacaktır. İşte sipariş almanın önemi, bir müşterinin bize iş yapımı için başvurduğu an başlar. Yapılacak olan mobilya isimlendirilirken sipariş mobilya olarak isimlendirilir. Mobilya yapımında müşteri isteklerini karşılayamayan, yerin ölçüsüne uymayan, kullanım yerindeki şartlara uyum göstermeyen mobilya kısa süre sonra kullanılmayan mobilya olacağından, bu unsurlar mobilya yapımında dikkat edilmesi gereken en önemli konulardır. Müşterinin istekleri karşılıklı diyalog ve anlayışla çözüme ulaştırılmalıdır. Burada bizlere mesleki bilgimizi ortaya koyma açısından birçok görevler düşmektedir. Çünkü müşteri her zaman haklıdır. En iyi mobilyayı sunma isteği belli kuralları ortaya çıkarmaktadır. Bu kuralları göz ardı etmeniz mesleki çevrenizi geliştirmenize engel olacaktır. Sizlerinde, istek ve ilginizle sipariş alır duruma gelebilmeniz, dersi iyi kavrayıp gerekli uygulamaları yapmanızla gerçekleşebilecektir.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır