Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Kalıpçılık ve Bilgisayarla Plastik Kalıp üretimi

Bu bölümde kalıp çıkarma hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz. Bilgisayarlı çizim, hidrolik-devre, pnömatik devreler, kalıp makinelerinin bakımı, kullanımı gibi teknik konular ve talaşlı üretim hakkında birçok bilgiye bu bölümden ulaşabilirsiniz.


Kalıpçılıkta Yüzey sembolleri ve Ölçülendirme

Hazırladığımız bu ders sizin seviyenize göre olup kendi kendinize öğrenmenizi de sağlayacak, ihtiyaçları karşılayan ve çok sayıda uygulama yapmanıza da olanak sağlayan, ileriki yıllarda da çalışma hayatına atıldığınızda kaynak olarak da kullanabileceğiniz bir çalışmadır.Her konu basit bir şekilde tanımlanmış olup çok sayıda uygulama içermektedir. Kitap, daha çok görselliğe hitap ederek öğrenmenizi kolaylaştırmıştır. Plastiğin önemi ve kullanım alanları her gün genişlemektedir. Önümüzdeki yıllarda da ülkemiz plastik sektörünün yetişmiş insan gücüne olan ihtiyacının hızla artacağı bir gerçektir. Bugünün endüstrisinde, Teknik Resim, mühendisten işçiye kadar her türlü teknik elemanın birbirleriyle kendi işlerinde anlaşmalarını sağlayan açık ve şaşmaz bir dil halini almıştır. Tasarladığını ifade etmek ve onun gerçekleşmesini sağlamak için, mühendisin tek vasıtası teknik resimdir. Herhangi bir makine parçasını yapacak olan işçi, kendisine verilen malzemeyi ne şekilde işleyeceğini, parçaya vereceği biçim ve boyutları ancak o parçanın teknik resminden öğrenebilir. Bu resim eksik veya hatalı olursa, yapılacak iş de eksik kalır veya hatalı olur.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır