Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Tekne ve Yat

Tekne ve yat kullanma hakkında bilgi, yat sürme hakkında teknik detaylar. Tekne motoru ve diğer donanım gibi konuları bu bölümde bulabilirsiniz. Sizde yat ve teknelere meraklıysanız bu bölümdeki bilgileri seveceksiniz.


Tekne kompresör sistemi

Gemilerde basınçlı hava tesisatının önemli bir yeri vardır. Basınçlı hava tesisatı gemilerin ana makine, jeneratörler, temizlik, gemi düdüğü vb. sistemlerinin çalışabilmesi için gereklidir. Basınçlı hava tesisatını öğrenmek için öncelikle sistemin ön imalatı ve yardımcı ekipmanlarının bilinmesi gerekir. Basınçlı hava tesisatı dersinden sonra basınçlı hava tesisatı montaj ve meslek resmi derslerini öğreneceksiniz. Bu dersin sonunda size gerekli donanım sağlandığı zaman geminin basınçlı hava tesisatını üretebileceksiniz. Enerji değişik yöntemlerle depolanabilir (biriktirilebilir) ya da taşınabilir. Endüstride en çok kullanılan yöntemler elektrik, hidrolik ya da basınçlı hava sistemleridir. Basınçlı hava sistemleri emniyet, temizlik, esneklik ve çalışma maddesi olan havanın bolluğu açısından avantajlıdır. Bu avantajları dolayısıyla, basınçlı hava, imalat, proses ve bakım endüstrilerinde, gemi, inşaat ve madencilik sektörlerinde yaygın olarak kullanılır.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır