Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Ahşap ve Mobilya

Ahşap Mobilya oturma grupları, Ahşap Mobilya yapımı ve mobilyaların bakımı, mobiyla temizleme teknikleri, mobilya bakım ürünleri. Mobilya ve ahşap teknolojisi üzerine her türlü konuyu bu bölümde bulabilirsiniz.


Modüler Mobilya sistemleri

Ahşap teknolojisi alanı, işlevsel değerleri ile mekânların kullanışlılığını, estetik değeriyle de yaşadığımız ve çalıştığımız mekânların sıcak, sevimli ve renkli bir ortamı hâline gelmesini sağlar. Bu alan sanatı ve tekniği birleştirerek ürünü ortaya çıkarır. Alanda ahşap ve ahşap ürünleriyle birlikte birçok malzeme ve makine kullanılır. Mobilya sektörü, modanın etkisinde kalan bir sektördür. Teknolojik gelişmeler ve değişen zevklerin sonucunda insanların istekleri de değişmektedir. Değişen toplum yapısına paralel olarak ihtiyaçların artması ile seri üretim yapan işletmelerin ve fabrikaların çoğalması tabi bir sonucudur. Bu yeni üretim anlayışı daha kısa sürede daha az insan gücü ile daha çok ürün yapmayı hedefler. Bu anlayışa en fazla cevap veren mobilya ise derser mobilyadır. Mobilya imalatçılığı endüstrisinde derser mobilya üretiminde tablalı malzemelerin seri olarak teknolojiyi kullanarak en az fire ile en kısa zamanda üretmeye yönelik her gün yeni sistemler gelişmektedir. Yeni malzemeler ve bu malzemeleri işlemek için yeni makineler çıkmaktadır. Bu alanın sağladığı istihdam olanakları çok yüksektir. Ülkemizin mobilya üretimi konusunda dünya çapında faaliyet gösteren sektörlerinden birisidir. Bu derste standartlara ve tekniğine uygun derser mobilya yapabilecek, üretimde kullanılan makineler ve bu makinelerde çalışmak konusunda bilgi sahibi olacak, makinelerde çalışabilecek, makinelerin özelikleri ve çalışma güvenliği hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır