Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Otomasyon

Bu bölümde otomasyon ağırlıklı konular bulabilirsiniz:Bilgisayarlı Otomasyon, PLC, PLC programlama, iş otomasyonu ve Mikrodenetleyiciler, Sayısal işaretler, Sunucu tabanlı otomasyon kontrolleri.


Mikrodenetleyici Uygulamaları 4

Mikrodenetleyici uygulamaları dersinde şimdiye kadar tamamlamış olduğunuz derslerde assembly dilinde programlama kurallarına uygun programlar yazarak temel seviyede mikrodenetleyici ile kontrol uygulamaları yaptınız. Şimdiye kadar yapılan uygulamalarda dijital (lojik 1 ya da 0) devre çalışma mantığına bağlı kalındı. Yalnızca “1” ya da “0” mantık değerleriyle ifade edilebilen durumlar dijital sinyal yapısıyla açıklanabilir. Isı, ışık, gerilim gibi bazı fiziksel değerlerin belirli bir zaman diliminde farklı değerler alarak değişimini ifade etmek için analog sinyal yapısını bilmek gerekir. Bu derste analog sinyal ile dijital sinyal yapısı, analog sinyalin dijital sinyale ve dijital sinyalin, analog sinyale nasıl dönüştürülebileceği açıklanacak, sonra da PIC mikrodenetleyici ile analog ve dijital sinyaller kullanılarak kontrol uygulamaları yapılacaktır. Bu ders tamamlandığında PIC mikrodenetleyici ve A/D, D/A çevirici entegreleri kullanarak analog ve dijital sinyal içeren sistemlerin kontrolünün yapılmasına yönelik yeterliliklere sahip olacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır