Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Matbaa ve Baskı

Bu bölümde matbaa ile ilgili terimler ve baskı işlemlerinde kullanılan makinelerin kullanımı hakkında bilgi bulabilirsiniz. Flekso özellikleri, Ofset hakkında detaylı bilgi, tifdruk baskı gibi sektöre yönelik bilgileri öğrenerek Matbba sektöründe kolayca iş bulabilirsiniz.


Matbaada Piliyaj ve Perforaj nasıl yapılır

Teknoloji her geçen gün gelişmekte ve buna bağlı olarak eğitilmiş insan gücüne olan ihtiyaç daha fazla artmaktadır. Bu dersin, basım sektörünün ihtiyaç duyduğu eğitimli ve nitelikli iş gücünü karşılama konusunda önemli bir yapı taşı olması umut edilmektedir. Bu ders baskı sonrası elemanına, gerekli görülen işlerde pilyaj ve perforaj, işlemlerini tekniğine uygun şekilde uygulamalı olarak anlatıldığı öğretim materyalidir. Size bu derste bu işi yapmak için gerekli bilgiler ve uygulama faaliyetleri verilmiştir. Yaptığınız işi önemsemeniz ve ciddiye almanız sizi başarıya ulaştıracaktır.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler