Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Freze, CNC, Torna, Cad-Cam ve Makine Bilgisi

Bu bölümde çeşitli Makine bölümlerine ait programlar ve makinelerin kullanımı için teknik bilgi bulacaksınız. cad/cam programlarının kullanımından endüstriyel birçok makine kullanımına kadar kapsamlı bilgi verilmiştir. Bilgisayarla CAD katı modelleme çizimi, freze ve torna tezgahları kullanımı. Metal ve mermer işlemede kullanılan teknikler. Plastik Enjeksiyon ve Metal enjeksiyon kalıpları çıkarılması.


Kompozit Modelleme 1

Endüstriyel modelleme teknolojisinde plastik modelleme ve bunun yanında da kompozit modeller konusu çok önemlidir. Özellikle yapımı zor olan, dayanıklı ve uzun ömürlü olması seri üretimin başlangıcı olan ön modelden negatif kalıp elde edebileceksiniz. Kompozit malzemeli modellemelerin tercih edilmesinin bir başka nedeni ise, metaller kadar dayanıklı, sağlam, korozyona karşı çok dirençli, işlemesi rahat ve aynı zamanda metallerden daha hafif olmaları tercih nedenidir. Son zamanlarda ülkemizde ve dünyada plastik ve polyester kalıpçılığın gelişmesi ile birlikte bu malzemeler teknolojideki yerini hızla almaktadır. Bu dersi tamamladığınızda herhangi bir malzemeden ana modeli yapıp daha sonra bu ana modeli bir kasa içerisine alarak negatif kalıbını elde edebileceksiniz. Seri üretimin başlangıcı diye kabul edilen hafif , dayanıklı, uzun ömürlü kompozit kalıbı elde edeceksiniz.. Başarılı olduğunuz taktirde Kompozit Modelleme 1 dersinü almış olacaksınız ve sahip olacağınız donanımla bu alanda başarılı ve verimli olarak kompozit negatif kalıplar yapabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler