Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Ofis ve Büro Yönetimi

Ofis ve Ofiste gerekli olan dökümanlar. F Klavye kullanımı dersleri, Dosyalama, Raporlama ve Sekterelik için gerekli diğer konular, Ofis mobilyaları ve Ofis düzeni. Ofis yönetimi için bilmeniz gereken herşey.


Hastane Randevu işlemleri

Sağlık hizmetlerinin verildiği kamu ve özel sağlık kuruluşlarında sekreterlik görevini yerine getiren kişiler tıp sekreteridir. Sağlık hizmeti veren kişilerin tıbbi dokümantasyon, arşivleme, bilgi işlem tıbbi terminoloji, istatistik, bilgi erişim ve literatür tarama, halkla ilişkiler konularında eğitim almış olmalıdır. Alınan eğitim sonucunda tıp sekreteri çalışmaya başladıktan kısa bir süre sonra hasta kâğıtlarını, tıbbi raporları ve tıbbi mesleki mektupları hekimlerin söyledikleri şekilde ve yöntemine uygun olarak bilgisayarda yazabilir. Önemi ve etkinliği giderek artan bir meslek olduğundan iş bulma olanağı artmaktadır. Bu alanda eğitim almış kişiler hastanelerde, özel sağlık kuruluşlarında, tıbbi laboratuarlarda çalışma olanağına sahiptirler. Çalışma saatleri genellikle düzenlidir. İş yoğunluğuna göre bazen hafta sonları ve akşamları çalışılabilinir. Hizmet verilen sağlık kuruluşunda kullanılan bilgisayar programlarını çok kısa sürede öğrenerek hasta radevularını, kayıtlarını ve dosyalama işlemlerini yapabileceksiniz. Bu dersle hasta-hasta yakınları ve sağlık personeli ile iyi ilişkiler kurabilmeyi, veri girişi ve analizi yapabilmeyi, tüm bilgisayar paket proğramlarını kullanabilmeyi, dosyalamayı öğreneceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

yildiz777 Dersler

DERS NOTLARINA NASIL ULAŞABİLİRİZ?

26-09-2011 10:59

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır