Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

inşaat ve Mimari hesaplar

İnşaat mühendisliği ve mimari hesaplar hakkında dökümanları bu bölümde bulacaksınız. Statik hesaplar, beton, ahşap, izdüşüm, kesit bilgileri vb. diğer teknik bilgiler hakkında kapsamlı dersler.


Teknik çizimde görünüşler

Kelimelerin bittiği, bir şeylerin söylenemediği durumlarda, insanoğlu yaşamı boyunca çizgilerle anlaşmayı tercih etmiştir. Gelişen teknolojiye rağmen çizgi dili, her zaman geçerliliğini yitirmeyen tek dil olarak kalmıştır. Geri kalmış kültürlerden, gelişmiş ülkelerin teknolojilerine kadar, her alanda çizgi teknolojisi en ince ayrıntısına kadar kullanılmaktadır. Görüntü alanındaki teknolojik gelişmeler düşünüldüğünde, hâlâ en mükemmel anlatım sanatının çizgi teknolojisi ve buna bağlı olarak da görüntü teknolojisi, olduğu görülecektir. Günümüzde nitelikli, yetişmiş meslek elemanlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Bundan dolayı bireyin yönelmeyi düşündüğü mesleğin gerektirdiği becerilere sahip olup olmadığını bilmesinde yarar vardır. Hazırlanan bu derste; temel düzlemleri ve düzlemler üzerine cephe görünüşlerini taşıma konuları anlatılacaktır. Bu dersi başarı ile tamamlayan öğrenciler, daha bilinçli, kurallarına göre teknik çizim yapabilen ve cisimlerin farklı perspektiflerini çizebilecek yeterliliğe sahip olacaktır. Meslek yaşamınızda hepinize başarılar dileriz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır