Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Dikiş Kalıpları , Elbise Kalıpları

Giysi Modelleri, Etek kalıpları, gelinlik kalıpları, Elbise Dikişi, Çocuk ve Bayan Elbise dikimi teknikleri. Erkek elbise dikimi. Dikiş makinesi özellikleri, pratik dikiş teknikleri, yazlık etek ve mini etek modelleri. Gelinlik ve Nişan elbisesi dikimi.


Erkek bahçıvan tulumu dikimi

Erkek bahçıvan iş tulumu; fonksiyonu, kumaşı ve işçilik tekniği açısından özel belli meslek gruplarına has, kişilerin gereksinimlerine ve çalışma esnasında korunma amacına cevap verecek şekilde hazırlanan bir giysidir. Bu alanda gabardin, jean gibi kalın, dayanıklı kumaşlar tercih edilir. Zaman ve masraftan tasarruf sağlayan modern üretim yöntemleri, avantaj sağlayıcı kullanım ve bakım özellikleri taşıyan yeni kumaşlar, son yıllarda iş giysilerinin üretiminde değişik olanaklar sunmuştur. Günümüzde iş giysileri sadece kirden koruyan ve çoğu zaman sevilmeyen bir giysi olmaktan çıkmıştır. Moda unsurları, giyimle ilgili sıhhî ve fizyolojik bilgilerle birleşerek önemli bir rol oynamaktadır. Erkek Bahçıvan İş Tulumu Üretimi dersinde; tulumun ana ve yardımcı malzemelerinin kesimi, dikim planı hazırlama, makine parkını belirleme, dikim işlemleri, ara ütü ve son ütü işlemlerini yapabileceksiniz. Bu derste dikim işlemlerini yaparken; aynı işlemi yapabilecek değişik makineler ve yöntemler anlatılmıştır. Sizler okullarınızda ya da dersi uygulayacağınız yerlerde, imkânlarınıza göre makine parkını kurabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler