Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Örgü , Tekstil ve Dokuma Giysiler

Bu bölümde çeşitli örgü işleri ve hızlı şekilde tekstil ürünleri hazırlamak için gerekli bilgileri bulabilirsiniz. Kumaş boyamadan örme Etek ve Hırka hazırlamaya kadar çok çeşitli konular bu bölümdedir.


Düz Örme Etek Kalıpları

Düz örme giysi üretimi, hazır giyim sektöründe çok önemli bir alandır. Giysi üretiminde ise doğru kalıp hazırlama çok büyük önem taşır. Giysinin dikim teknikleri ve düzgünlüğü kadar doğru kalıpla ile kesilmiş olması da önemlidir. Bir giysinin üretiminde en öncelikli ve önemli basamağı oluşturan kalıp hazırlama, üretimi yapılacak modelin özelliklerini bire bir yansıtması açısından titizlikle yapılması gereken bir işlemdir. Günümüzde bilgisayarlı kalıp sistemleri kullanılarak elde edilen kalıplar hatasız olmaları ve daha kısa sürede elde edilmeleri açısından önem taşımaktadır. Yalnız kişinin bilgisayarda kalıp çıkarabilmesi için elde kalıp hazırlayabilecek temel alt yapıya sahip olması gerekmektedir. Elinizdeki ders düz örme giysi kalıplarından etek kalıbı çıkarma işlemlerini içermektedir. Dersin içindeki etkinlikleri başarı ile tamamladığınızda öğrendiğiniz etek kalıbı çıkartma yöntemlerini değişik modeller için uygulayabileceksiniz. Ayrıca bu dersi başarıyla tamamlayıp, diğer kalıp derslerini de aldıkça, sektöre uygun kalifiye eleman olarak yetişecek ve kolaylıkla iş bulabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler