Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Olta ve Balıkçılık

Bu bölümde iyi bir balıkçı olmak için ihtiyacınız olan her türlü bilgiyi bulacaksınız. olta çeşitleri, balık çeşitleri, ağ kullanımı, tekneler hakkında genel bilgi. Sizde deniz sevdalısı iseniz bu bölümdeki olta ve ağ bilgilerini seveceksiniz.


Dreç balık avlama teknikleri

Balık avcılığında aktif ve pasif olmak üzere iki ana yöntem uygulanır. Pasif avlama yöntemlerinde avcılığı hedeflenen su ürünlerinin olta, tuzak, paraketa veya galsama ağlarına gelmesi beklenir. Bu avcılık yönteminde motorsuz veya motorlu küçük tekneler yeterlidir. Daha fazla balık avlanmak istendiğinde, balıkçı av malzemesini balık sürülerinin bulunduğu yere götürmek, harcadığı akaryakıt, zaman ve iş gücü nedeniyle daha fazla balık avlamak zorundadır. Bu şekilde, tekne gerisinden çeşitli tipte av araçlarını çekmek suretiyle balık avlamaya dayanan yönteme aktif balık avcılığı denir. Sürükleme ile yapılan avcılık, aktif balıkçılığın en verimli av şekillerindendir. Sürükleme ile avcılıkta kullanılan en önemli av araçları direç, kankava, kirişli trol ve trol ağlarıdır. Dreç donatımı dersi sayesinde dreç çerçevesi hazırlayabilecek ve dreç ağının donatımını yapabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler