Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Matbaa ve Baskı

Bu bölümde matbaa ile ilgili terimler ve baskı işlemlerinde kullanılan makinelerin kullanımı hakkında bilgi bulabilirsiniz. Flekso özellikleri, Ofset hakkında detaylı bilgi, tifdruk baskı gibi sektöre yönelik bilgileri öğrenerek Matbba sektöründe kolayca iş bulabilirsiniz.


Matbaada CTP ve çıkış makinesi hazırlamak

Bu ders ile matbaacılıkta CTP (Computer to Plate - Bilgisayardan Kalıba) sistemlerinde pozlandırma makinesinin kalibrasyonu ve kalıp çıkış makinelerinin hazırlığı konusunda bilgi sahibi olacak ve kalıba zarar vermeden makineye yükleyebileceksiniz. Kalıp Çıkış Makinelerinin Hazırlığı dersi ile; banyoların oranlarında ve birbirine karışmadan hazırlanması, pozlandırma makinesinin kalibre edilmesi hakkında kısa ve genel bilgileri edinerek bu faktörlerin pozlamada ve baskıdaki önemini öğreneceksiniz. Ayrıca kalıbın pozlama makinesine yüklenmesi sırasında dikkat edilecek noktalarla ilgili bilgi sahibi olacak ve kalıbı başarı ile yükleyebileceksiniz. Bir baskı öncesi operatörünün, anlatılacak bu konularda bilgi sahibi olması ve uygulama yapabilmesi gerekmektedir. Bu ders, bu yöndeki becerileri kazandırmak üzere hazırlanmış bir dersdür. Bu derste hedeflenen yeterlikleri edinmeniz durumunda, matbaa teknolojisi alanında daha nitelikli elemanlar olarak yetişeceğinize inanıyor, başarılar diliyoruz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler