Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Matbaa ve Baskı

Bu bölümde matbaa ile ilgili terimler ve baskı işlemlerinde kullanılan makinelerin kullanımı hakkında bilgi bulabilirsiniz. Flekso özellikleri, Ofset hakkında detaylı bilgi, tifdruk baskı gibi sektöre yönelik bilgileri öğrenerek Matbba sektöründe kolayca iş bulabilirsiniz.


Ciltleme maliyetini düşürmek için alternatif ucuz yapıştırıcılar

Ciltleme, baskılı ya da baskısız formaların çeşitli işlemlerle bir araya getirilerek son şeklinin verilmesi işidir. Bu işlemler sırasında kullanılan yapıştırma maddeleri ciltleme işinde önemli rol oynamaktadır. Uygun maliyetli ve yapıştırılacak malzemenin özelliğine göre kullanılacak yapıştırıcılar da çeşitlilik göstermektedir. Baskı sonrası işlemlerinden ciltleme işini yapacak olan kişilerin maliyeti düşürecek yapıştırma maddelerini tanıyarak, bu maddelerin hazırlanması ve kullanıldıkları alanları bilmesi gerekmektedir. Bu ders ciltleme maliyetlerini düşürecek alternatif yapıştırıcılar hazırlayabilme kabiliyetinizi geliştirmek için hazırlanmış bir dersdür. Bu dersle sizler, kola, glitolin ve boncuk tutkal gibi maliyeti düşürecek alternatif yapıştırıcıların özellikleri, kullanıldıkları yerler ve hazırlama şekillerini öğrenip uygulayabileceksiniz. Bu bilgi ve beceriler, ciltleme sırasında uygun maliyetli yapıştırıcılar hazırlamanıza yardımcı olacaktır. Bu derste hedeflenen yeterlikleri edinmeniz durumunda, matbaa teknolojisi alanında daha nitelikli elemanlar olarak yetişeceğinize inanıyor, başarılar diliyoruz.1

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler