Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Örgü , Tekstil ve Dokuma Giysiler

Bu bölümde çeşitli örgü işleri ve hızlı şekilde tekstil ürünleri hazırlamak için gerekli bilgileri bulabilirsiniz. Kumaş boyamadan örme Etek ve Hırka hazırlamaya kadar çok çeşitli konular bu bölümdedir.


Bezayağı kumaş dokuma

Dokuma kumaş üretimi yapılan firmalarda sipariş edilen ya da tasarlanan kumaşların seri halde üretimi yapılmadan önce numune dokumaları yapılmaktadır. Bunun nedeni seri üretimde çıkabilecek hataları önceden görmek ve tasarlanan kumaşın üretilebilirliğini test etmektir. “Ana Örgüler” ve “Tahar ve Armür Planları” dersleriyle bezayağı, dimi ve saten örgülerin çizimini, tahar ve armür planlarının yapılmasıyla ilgili bilgi ve becerileri kazanabileceksiniz. Bezayağı kumaş dokuma dersiyle ilgili tüm faaliyetleri tamamladığınızda, numune tezgâhını ve ana elemanlarını tanıyacak, numune dokuma tezgâhında çözgü hazırlamayı, hazırlanan çözgüyü tezgâha bağlamayı, gücü ve tarak taharı yapmayı, çerçevelere armür planına göre hareket vermeyi ve numune kumaş dokuma işlemlerini yapabileceksiniz

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

dlr RİCA

Şu anlatılanlar güzelde birde yazılanları resimle destekleseniz çok daha güzel olacak. Malum yeni başlayanlar olabilir.

10-05-2012 17:19

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Öneriler
    Diğer Dersler