Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Matbaa ve Baskı

Bu bölümde matbaa ile ilgili terimler ve baskı işlemlerinde kullanılan makinelerin kullanımı hakkında bilgi bulabilirsiniz. Flekso özellikleri, Ofset hakkında detaylı bilgi, tifdruk baskı gibi sektöre yönelik bilgileri öğrenerek Matbba sektöründe kolayca iş bulabilirsiniz.


Matbaada Tifdruk makinenin temizliği

Bu ders tifdruk makine temizliğinin uygulamalı olarak anlatıldığı öğrenme materyalidir. Makinenin temizliği ve bunun yanında bakımı baskı operatörünün yapması gereken rutin işlerden biridir. Doğru yapılan makine temizliği ve bakımı hem baskı kalitesini hem de makinenin ömrünü etkilemektedir. Bu dersi tamamladığınız zaman sizler mürekkep ünitesinin temizliğini, artan mürekkeplerin saklanmasını, sıyırıcı raklenin temizlik ve korunma şartlarını, makinenin genel temizlik ve rutin bakımını yapabileceksiniz. Bu derste hedeflenen yeterlikleri edinmeniz durumunda, tifdruk makine temizliğini yapabilen nitelikli elemanlar olarak yetişeceğinize inanıyor, başarılar diliyoruz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler